NEW

Idzie nowe. Co konkretnie?

2020 to kolejny rok zmian technologicznych w biznesie; zarówno pod kątem zarządzania, optymalizacji działań i agregacji danych, jak i usprawniania doświadczeń klientów. To również kolejny rozdział w coraz dłuższej historii technologii, które mogą być przełomowe dla jakości życia.

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i DataOps

Jeszcze klika lat temu sztuczna inteligencja była czymś rodem z filmów Sci-Fi. Czas pokazał, że stała się ona o czymś o wiele większym niż tylko ciekawostką dla scenarzystów z Hollywood.

Obecnie wiele działanie wielu dziedzin opiera się na sztucznej inteligencji i, chociaż możemy sobie z tego na co dzień nie zdawać sprawy, ciężko byłoby nam wyobrazić sobie współczesny świat bez niej.

Dzięki niej i uczeniu maszynowemu, obecnie jesteśmy w stanie analizować i przetwarzać dane w skali nieznanej dotąd ludzkości. Do tego wyeliminowano część nudnych i żmudnych zadań. W nadchodzącym czasie SI będzie w dalszym ciągu zyskiwała na znaczeniu.

Wspomóc może to DataOps, czyli wielofunkcyjne, wspólne podejście do analityki. Obecnie na wdrożenie DataOps decyduje się mniej niż jeden procent przedsiębiorstw, jednak jak przekonują eksperci, właśnie te firmy zyskają w niedługim czasie ogromną przewagę konkurencyjną.

Kolejną zaletą tych przełomowych technologii jest znaczny wzrost wydajności zespołów, które z nich korzystają. Użycie ich powoduje, że wykonywane dotychczas ręczenie procesy można przekazać w ręce SI i DataOps, które wykonają wszystkie żmudne obliczenia i pozwolą ludzkim członkom zespołów skupienie się na innych, bardziej wyrafinowanych zadaniach.

REKLAMA

Nowoczesne podejście do pozycjonowania stron internetowych. Sprawdź jak skutecznie zwiększyć widoczność twojej strony w wyszukiwarkach internetowych – szymanski.biz.pl.

Rzeczywistość mieszana, rozszerzona i wirtualna

Dużo wolniej do naszej codzienności, jednak z niemniejszym impetem wchodzą doświadczenia imersyjne. Ich zastosowania są szerokie; od handlu detalicznego po rozszerzenie możliwości szkoleń i wykorzystanie w przemyśle.

Dzięki nim będziemy mogli na bieżąco nie tylko uzyskiwać informacje o aktualnie interesującym nas przedmiocie (bez znaczenia, czy będzie to produkt na sklepowej punkcie czy maszyna, która właśnie się zepsuła i wymaga naszej naprawy), ale będą one również tak dopasowane i dobrane, żeby zapewnić maksymalną ilość potrzebnych danych spersonalizowanych dla konkretnego użytkownika.

Podobnie jak w przypadku SI, zastosowania doświadczeń imersyjnych są niemal nieograniczone, a o ich pełnym potencjale przekonamy się dopiero, gdy technologia będzie wprowadzana na szeroką skalę.